Felvételi tudnivalók PDF Nyomtatás E-mail

ÁLTALÁNOS TUDNIVALÓK A FELVÉTELIVEL KAPCSOLATOSAN:

Felvételi a 9. osztályba

A 9. osztályba felvételizni szándékozó tanulók felvételi jelentkezési lapját az illetékes általános iskolában kell kitölteni és az érvényes jogszabályok szerint kell eljuttatni a megadott címekre. A kitöltésben az általános iskola ad segítséget.

Ezenkívül szükség lesz egy másik, ún. belső jelentkezési lapra is, melyet letölthetsz innen, vagy majd a felvételire (vagy előfelvételire, vagy konzultációra) érkezéskor is kitölthetsz. Ezt előzetesen nem kell beküldeni, elég majd személyesen leadni a felvételi bizottság részére! (Ha már jártál nálunk ebben a tanévben, és töltöttél ki ilyet, akkor újabbra nincs szükség!)

A 9. osztályba jelentkezők felvételi eljárási szabályait jogszabály rendezi, melyet erről a címről lehet elérni:

http://net.jogtar.hu/jr/gen/hjegy_doc.cgi?docid=A1200020.EMM&celpara=26#xcelparam


Felvételi érettségivel már rendelkezők részére

Aki érettségi után szeretne iskolánkban továbbtanulni, az az ún. 3 éves, érettségire épülő szakképzésben vehet részt. Ehhez az. ún. "belső" jelentkezési lapot kell kitöltenie és eljuttatnia iskolánkba vagy személyesen (előfelvételi, ill. konzultáció alkalmával), vagy kitöltés után beszkennelve és csatolva e-mailként, vagy levélben iskolánk címére.

A jelentkezési lap innen letölthető.